مقالات تجارت الكترونيك


خرید مطمئن در وب

معمولاً زمانی که فروشگاه کالا را ارسال می کند یک نامه الکترونیکی برای اطلاع شما برای شما می فرستد. این فرایند همواره باید از طریق یک سرویس دهنده وب امن انجام گیرد تا اطلاعات کارت اعتباری شما مخفی باقی بماند.

● استفاده از یک سرویس دهنده وب امن

پس از اینکه دکمه Proceed to checkout را کلیک می کنید صفحه زیر به نمایش در می آید و شما می توانید با ورود آدرس Email خود، به محیط ورود اطلاعات خرید وارد شوید. در صورتی که دفعه اولی است که از Amazon.com کالایی خریداری می کنیدI am a new customer را انتخاب و در غیر این صورت دکمه رادیویی دوم را انتخاب کنید و رمز عبور خود را در کادر زیرین آن وارد کنید. سپس Sign in using our secure server را کلیک کنید تا صفحه ورود اطلاعات محرمانه به نمایش در آید.

● از ایمن بودن سرویس دهنده مطمئن شوید

زمانی که اینترنت اکسپلورر صفحه ای را از یک سرویس دهنده امن به نمایش در می آورد، آیکونی به شکل قفل در پایین صفحه نمایش داده می شود. اگر این آیکون را مشاهده نمی کنید توصیه می شود اطلاعات محرمانه ای نظیر شماره کارت اعتباری خود را وارد نکنید. ولی اگر این آیکون را مشاهده کردید می توانید اطلاعات خود را وارد کنید. در این صفحه شما باید اطلاعاتی نظیر نام، آدرس و شماره تلفن خود را وارد کنید.

● وارد کردن اطلاعات دیگر

اگر آدرسی که در حین تهیه کارت اعتباری خود ارائه دادید همان آدرسی است که در اطلاعات این صفحه قید کرده اید، دکمه رادیویی Yes را انتخاب کنید و در غیر این صورت No را انتخاب نمایید. سپس دکمه Continue را کلیک کنید.
تعیین روش ارسال کالا
در این صفحه شما باید روش ارسال کالا را به نسبت فوریت خود تعیین کنید.
روش ارسال به سه صورت استاندارد (۳ الی ۷ روزه)، ارسال یک روزه و ارسال دو روزه موجود است. پس از انتخاب شیوه ارسال مورد نظرتان به آدرس قید شده مقابل Shipping to دقت کنید و در صورت صحت آدرس شما دکمه Continue را کلیک کنید.

● نوع پرداخت را مشخص کنید

اگر خرید خود را به وسیله کارت اعتباری انجام می دهید، باید اطلاعات مربوط به کارت اعتباری خود را در این مرحله وارد کنید. چنین اطلاعاتی عبارتند از شماره کارت اعتباری، نوع کارت، تاریخ انقضای کارت، نام صاحب کارت و غیره. این اطلاعات را در کادرهای مربوطه وارد کنید.

● ورود آدرس تعیین شده برای کارت اعتباری

آدرسی که زمان درخواست کارت اعتباری به شرکت ارائه کارت های اعتباری داده اید را در این صفحه باید وارد کنید. اگر آدرس کارت اعتباری شما با آدرس پستی شما که در صفحات قبلی وارد نموده اید مشترک است می توانید Use this Address را کلیک کنید تا همان آدرس قبلی به عنوان آدرس کارت اعتباری شما تعیین شود.

● تأیید نهایی خرید

در آخر کارمبلغ خرید شما را به همراه آدرس ارسالی کالاهایتان نشان داده می شود. پس از بررسی این اطلاعات، اگر همه این اطلاعات درست بودند، روی دکمه Place your order برای تأیید نهایی خریدتان کلیک کنید.